A meditáció eredete – Valóban minden Görög?
Azonban, bizonyíthatóan már az ókori görögök is meditáltak, és talán a „Bazi nagy görög lagzi” című filmből már mindannyian tudhatjuk is, hogy „minden görög”, illetve minden szó eredete valamely görög szóból származtatható.
A legjobb dolog a világon, hogy tudd, hogyan kell magadhoz tartozni .
Michel de Montaigne (francia filozófus)
Természetesen nincs ez másként a „meditáció” szóval sem, melynek alapja a „meléte” görög főnév, jelentése pedig „figyelem”, „gyakorlás”. A görög szó igei változata „méletáo” is megerősíti az eredet elméletét, mely lefordítva a „foglalkozik valamivel” cselekedettel azonosítható.
A szó görög eredetének elméletével elképzelhető, hogy a nyelvészek vitába szállnának, mivel a legelterjedtebb elmélet nem más, mint a szokásos tanult forma, miszerint minden szó latin eredetű, így a meditáció is, mely a latin „meditatum” szóból ered.
Az vitathatatlan, hogy a meditáció során egy ősi, magasabb szellemiséget képviselő technikát kívánunk életünkbe behozni. Azt, hogy honnan is ered a meditáció, illetve maga a kifejezés, mindenki döntse el kedve szerint. Ami viszont ennél sokkal fontosabb, hogy mi is valójában a meditáció?
Rengeteg könyvet találhatunk a piacon, mely részletesen elénk tárja, hogy miről is szól e technika, miért is érdemes csinálni. Tapasztalatom szerint, a meditáció használati és „haszon” skálája rendkívül sokszínű és végtelen. Jó hír, hogy mindenki számára elérhető technikáról beszélünk, nem szükséges hozzá előképzettség, sem kiváltság, de türelem és kitartás annál inkább. És a kérdésre, hogy mi is valójában a meditáció a válasz, hogy próbáld ki és megtudod!
Egy biztos, a meditáció mindenkinek segít a benső hangját megtalálni, önmagára fókuszálni és ezáltal az egyensúly állapotára szert tenni. Már ez önmagában egy kincs a mai rohanó világunkban, azonban aki kipróbálja és gyakorolja, az hamar rájön, hogy ennek az útnak nincs vége, csak kezdete, és az úton kinyíló ajtók mind-mind egy-egy lehetőséget tartogatnak számunkra.
Lelki sebeink – vagyis sorsunk térképe!
Lelki sebeink - vagyis sorsunk térképe! Következő cikkem egy olyan témát kapargat, ami a kutatókat már nagyon régóta, de kiváltképp a 2000-es évek eleje óta rendkívüli módon foglalkoztatja. Ez pedig nem mást, mint a lelkünkben és akár még a sejttérképünkben is...
Sorsunk igaz „vágánya” – Meditáció általi blokkoldás
Sorsunk igaz "vágánya" - Meditáció általi blokkoldás Már az oldal indulásakor a "Meditáció a XXI. században" című cikkben röviden összefoglaltam, hogy mit is jelent, illetve jelenthet a meditáció a mai ember számára. Ebben a cikkben az általánosságokon túl szeretném...
Meditáció a XXI. században
Meditáció a XXI. században A meditáció azon tevékenység, ahol az „instanst”, csoda megoldások és gyakorlatok nem fognak beválni. Hogy miért? A válasz ma már ismert. Mert ősi, magasabb szellemiséget képviselő technikát kívánunk életünkbe behozni a meditációval. Ehhez...